Didem Namver

Marmara Üniversitesi İngilizce Ekonomi bölümü mezuniyeti sonrası, kariyerine 2000 yılında e-ticaret sektöründe Kategori Yöneticiliği ile başladı. Çeşitli ajansların interaktif departmanlarında müşteri ilişkileri yönetiminde görev aldıktan sonra, 2004-2011 yılları arasında Finansbank’ta sırasıyla Ürün Müdürlüğü, Yeni Kanallar Birim Yöneticiliği ve Dijital Pazarlama Birim Yöneticiliği görevlerinde bulundu.

 

2011-2017 yılları arasında Pegasus Hava Yolları’nın Dijital Pazarlama & E-Ticaret Müdürü olarak; Türkiye ve 40 farklı ülkedeki dijital stratejinin oluşturulması ve uygulanması, web & mobil satışların arttırılması kapsamında dijital satış kanallarının geliştirilmesi ve yönetimi, başta SEM, SEO ve programatik olmak üzere her tür performans pazarlaması çalışması, sosyal medya ve online itibar yönetimi ve dijital iletişim faaliyetleri sorumluluklarını yürüttü. Pegasus’un Dijital Dönüşüm Projesi’nin yol haritasını hazırladı ve projenin liderliğini yürüttü. Görevi süresince Pegasus, dijital alandaki atılımı ile yurtiçi ve yurtdışında birçok değerli ödüle layık görüldü.

 

Ağustos 2017’den bu yana PepsiCo Türkiye’de Pepsi, Doritos, Ruffles, Lipton Ice Tea’nin de aralarında bulunduğu 12 farklı yiyecek ve içecek markasının dijital pazarlama liderliğinden, PepsiCo e-ticaret faaliyetlerinden ve şirketin dijitalleşme projelerinden sorumlu Dijital Pazarlama ve e-Ticaret Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

 

2013 yılından bu yana çeşitli üniversite ve kurumlarda dijital pazarlama alanında eğitimler vermektedir. Reklamverenler Derneği Dijital Kurulu ve IAB’de aktif üyelikleri bulunmaktadır.

 

14 yıllık evli ve bir çocuk annesidir.