Funda Şen

Funda Şen Türkiye’de bilgisayar ve internetin yaygınlaşmaya başladığı yıllardan itibaren yeni medyaya ilgi duymuş, bu oluşumun içinde yer almış, 2000li yılların başından itibaren dijital yolculuğum adını verdiği bir sürece girmiş ve günümüze dek dijital dünya ve teknoloji ile iç içe bir hayat geçirmiştir.

24 Yıl Boyunca Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Uzman Rejisör olarak görev yapmış, TSK için yapılmış 1600 belgesel ve eğitim filmlerinin yönetmenliğini üstlenmiştir.
Düşler Akademisi’nin ilk film atölyesi eğitmenidir. Bu görevde 2 yıl boyunca engelli ve dezavantajlı gençlere gönüllü olarak sinema ve televizyon eğitimleri vermiştir. Bu proje kapsamında 2 adet kısa film çalışması vardır.
İstanbul Sosyal Medya Derneği’nin başkan yardımcılığı görevini üstlenmiştir.
2014 yılından beri İstanbul Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisidir. AUZEF Perakende Pazarlama ve Mağaza Yönetimi Bölümünde “e-ticaret ve doğrudan pazarlama”, “Marka ve Marka Stratejileri”, “Bağımsız Çalışma”, “İletişim” derslerini vermektedir.

WediaCorp adıyla bir YouTube İçerik Yönetim Sistemine sahiptir ve bu tamamı Türk ilk MCN ( Multi Channel Network)’in Türkiye’deki kurucusudur. MCN olarak sektörde yer alan WediaCorp gelişen teknoloji ve ihtiyaçlar doğrultusunda tüm sosyal medyaya hakim bir Dijital Strateji Ajansı’na dönüşmüştür. Google, YouTube ve DailyMotion’ın resmi iş ortağıdır.

Funda Şen uzman kişilere hak tanınan YouTube Audience Growth, Digital Rights Management, Brand Partner Program Sertifikalarına sahiptir.
Dijital iletişim, markalaşma, kişisel reputasyon yönetimi, konusunda eğitim ve seminerlere tüm yurt genelinde devam etmektedir.

1969 Doğumlu Funda Şen Kuzey Carolina State Üniversitesi’nde Kimya ve Biyokimya Mühendisliği bölümünde Araştırma Görevlisi olan ve İstanbul Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun olmuş iki kız annesidir.