Seniha Koçyiğit

Seniha Koçyiğit üst düzey insan kaynakları yöneticiliği ve stratejik yönetim konusundaki deneyimlerini birleştirerek bireylerin ve kurumların gelişim sürecine eşlik eder. İnsan Kaynakları danışmanlığıyla beraber, koçluk çalışmalarında iletişim, performans ve stratejik yönetim konularına odaklanır.

1978 Ankara doğumlu olan Koçyiğit, 2000 yılında ODTÜ Psikoloji Bölümü (Anadal) ve Eğitim Birimleri (Yandal) bölümlerinden mezun olduktan sonra profesyonel kariyerine bankacılık sektöründe, insan kaynakları alanında “Management Trainee” olarak başlamıştır. Daha sonra Bilgi Teknolojileri sektörünün öncü şirketlerinden Garanti Teknoloji ‘de yenilikçi ve İnsana yatırımı hedefleyen pek çok projede görev almıştır. Devamında Türkiye’nin en büyük e-ticaret hacmine sahip ve online seyahat hizmetleri konusunda global pazarda rekabet eden ilk Türk şirketlerinden olan Metglobal Grup’ta hem İnsan Kaynakları, hem de Stratejik Planlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır.

Son olarak Softtech Teknoloji’de Ürün Geliştirme, Strateji ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır.

2012 yılında koçluk konusunda çalışmalarına başlamış olan Koçyiğit, şirket içinde bireysel ve grup koçluğu çalışmalarına moderatörlük yapmış hem danışan hem de şirket içi koç olarak görev almıştır. 2012 yılında ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından akredite edilmiş koçluk okullarından olan EGCP’de (EurAsian Gestalt Coaching Program) koçluk eğitimini tamamlamıştır. ICF’e üye ACC unvanlı profesyonel koçtur.

Seniha, bir taraftan İnsan Kaynakları sistem danışmanlığı konusunda freelance danışman olarak özellikle BT ve Telekom şirketleri ile e-ticaret firmalarına destek vermekte, bir taraftan da Derin Demokrasi, İlişki Koçluğu ve Yönetici Koçluluğu konularında uluslararası geçerliliğe sahip sertifika programlarına devam etmektedir. Hem kendi gelişim yolculuğunu sürdürmekte, hem de yönetim danışmanlığı, yönetici koçluğu ve bireysel koçluk hizmetleri sunmaktadır. Bireysel Farkındalık, Koçluk Yolculuğu, VUCA Çağında Yönetim Becerileri ve İnsan Kaynakları Analitiği alanlarında eğitimler vermektedir.

Evli ve 2 çocuk annesi olan Koçyiğit, Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme bölümünde Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi alanında tamamlamıştır.