E-ticaret Dünyasında Önemli Oyuncu Olmanın Adımları Nelerdir?

Özellikle internet üzerinde günün önemli bölümünü geçirdiğimiz ve alışveriş alışkanlıklarımızın da online’a evrildiği bu günlerde e-ticaretin önemi müşterilerini kaybetmek istemeyen ve dijital çağa ayak uydurmak isteyen tüm firmaların gündeminde. Lokallikten çıkmak, ulaşılabilir olmak, marka bilinirliğini artırmak ve satış hacmini artırmak için online kanallardan müşteri hedef kitlesine ulaşmak artık büyük bir gereklilik haline geldi.

Her yeni gün açılan e-ticaret siteleri ile rakipler arasında fark yaratmak ve satış pastasından büyük dilimi almak oldukça zor. Bu durumda da aslında “ne” sattığınızdan çok “nasıl” satış yaptığınız ve hedef kitlenize ne şekilde ulaşmanız gerektiği önemli adımlar haline geliyor.

Özellikle hızla değişen e-ticaret trendlerini yakından takip ederek bu trendleri uygulanabilir hale getirmek ise e-ticarete dair olmazsa olmazlardan.Bu eğitimde e-ticaretin tarihçesinden Türkiye’deki yerine, e-ticaret için doğru strateji oluşturmaktan sosyal medya iletişimine, lojistik ve müşteri hizmetlerinden ilham veren başarı hikayelerine, e-ticaret trendlerinden, iş modellerine kadar birçok konuyu ele alıyor ve derinlemesine inceliyoruz.

Bu eğitimi dilerseniz kurumunuza özel olarak da tasarlayabiliriz.